AcasăACTUALUn bărbat din Olt şi-a pus capăt zilelor, în a doua zi...

Un bărbat din Olt şi-a pus capăt zilelor, în a doua zi de Crăciun

spot_img

Un bărbat, în vârstă de 40 de ani, din comuna Şerbăneşti, judeţul Olt, s-a spânzurat în a doua zi de Crăciun.

Potrivit unor surse, omul ar fi trecut printr-o depresie puternică, după ce soţia sa l-a părăsit.

„Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Olt au fost sesizați, pe 26 decemnrie, la ora 11.40, prin apel unic de urgență 112, despre faptul că un bărbat, din comuna Șerbănești a fost găsit spânzurat la domiciliul acestuia.

La fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Secției nr. 8 Poliție Rurală Perieți, care, din primele verificări, au constatat că un bărbat de 40 de ani, din localitatea Șerbănești, s-ar fi spânzurat la domiciliul său din aceeași localitate”, transmite IPJ Olt.

Oamenii legii au deschis un dosar. Cadavrul a fost transportat la Serviciul Județean de Medicină Legală Slatina, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cu exactitate a cauzei decesului.

„În cauză, a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, fiind continuate cercetările pentru stabilirea stării de fapt și dispunerea măsurilor legale care se impun”, mai arată poliţiştii.

CITEŞTE ŞI: Un bărbat a fost salvat de pompieri după ce a rămas izolat la o staţie de epurare

- Publicitate-spot_img

Sanatatenews.ro

Cautimasina.ro

Ziaristi.ro

Ionut Jifcu
Ionut Jifcu
Are aproape 15 ani de experienţă în presă, perioadă în care a acoperit cele mai diverse domenii, de la eveniment la politică, şi în care a văzut tot ce se putea vedea. A bifat colaborări cu Mediafax sau Realitatea PLUS, iar de curând experimentează ce înseamnă realizarea de emisiuni TV. Ne promite, însă, că prima sa dragoste - presa scrisă - n-o va lăsa niciodată
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
Partenerispot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri