AcasăRECOMANDATEPROGRAMUL tuturor meciurilor de la Cupa Mondială din Qatar

PROGRAMUL tuturor meciurilor de la Cupa Mondială din Qatar

spot_img

Prima cupă mondială, care se desfăşoară în perioada rece, a început, duminică, în Qatar, iar finala urmează să se desfăşoare pe 18 decembrie, cu câteva zile înainte de Crăciun.

Reporter 24 vă prezintă programul tuturor meciurilor de la Cupa Mondială.

CITEŞTE ŞI: Câteva minciuni rusești pe care trebuie să le privim cu atenție, în contextul incidentului din Polonia

Programul Grupei A de la Campionatul Mondial

Qatar – Ecuador (20 noiembrie, ora 18:00)

Senegal – Olanda (21 noiembrie, ora 18:00)

Qatar – Senegal (25 noiembrie, ora 15:00)

Olanda – Ecuador (25 noiembrie, ora 18:00)

Olanda – Qatar (29 noiembrie, ora 17:00)

Ecuador – Senegal (29 noiembrie, ora 17:00)

Programul Grupei B de la Campionatul Mondial

CITEŞTE ŞI: Doi jucători de la FCU Craiova, în arest preventiv pentru tâlhărie. Le-au luat banii unor puşti

Anglia – Iran (21 noiembrie, ora 15:00)

SUA – Țara Galilor (21 noiembrie, ora 21:00)

Țara Galilor – Iran (25 noiembrie, ora 12:00)

Anglia – SUA (25 noiembrie, ora 21:00)

Țara Galilor – Anglia (29 noiembrie, ora 21:00)

Iran – SUA (29 noiembrie, ora 21:00)

Programul Grupei C de la Campionatul Mondial

Argentina – Arabia Saudită (22 noiembrie, ora 12:00)

Mexic – Polonia (22 noiembrie, ora 18:00)

Polonia – Arabia Saudită (26 noiembrie, ora 15:00)

Argentina – Mexic (26 noiembrie, ora 21:00)

Polonia – Argentina (30 noiembrie, ora 21:00)

Arabia Saudită – Mexic (30 noiembrie, ora 21:00)

Programul Grupei D de la Campionatul Mondial

Danemarca – Tunisia (22 noiembrie, ora 15:00)

Franța – Australia (22 noiembrie, ora 21:00)

Tunisia – Australia (26 noiembrie, ora 12:00)

Franța – Danemarca (26 noiembrie, ora 18:00)

Tunisia – Franța (30 noiembrie, ora 17:00)

Australia – Danemarca (30 noiembrie, ora 17:00)

Programul Grupei E de la Campionatul Mondial

CITEŞTE ŞI: Medicul Mircea Beuran a fost achitat în dosarul deschis pentru luare de mită. Decizia nu este definitivă

Germania – Japonia (23 noiembrie, ora 15:00)

Spania – Costa Rica (23 noiembrie, ora 18:00)

Japonia – Costa Rica (27 noiembrie, ora 12:00)

Spania – Germania (27 noiembrie, ora 21:00)

Japonia – Spania (1 decembrie, ora 21:00)

Costa Rica – Germania (1 decembrie, ora 21:00)

Programul Grupei F de la Campionatul Mondial

Maroc – Croația (23 noiembrie, ora 12:00)

Belgia – Canada (23 noiembrie, ora 21:00)

Belgia – Maroc (27 noiembrie, ora 15:00)

Croația – Canada (27 noiembrie, ora 18:00)

Croația – Belgia (1 decembrie, ora 17:00)

Canada – Maroc (1 decembrie, ora 17:00)

Programul Grupei G de la Campionatul Mondial

Elveția – Camerun (25 noiembrie, ora 12:00)

Brazilia – Serbia (24 noiembrie, ora 21:00)

Camerun – Serbia (28 noiembrie, ora 12:00)

Brazilia – Elveția (28 noiembrie, ora 18:00)

Camerun – Brazilia (2 decembrie, ora 21:00)

Serbia – Elveția (2 decembrie, ora 21:00)

Programul Grupei H de la Campionatul Mondial

Uruguay – Coreea de Sud (24 noiembrie, ora 15:00)

Portugalia – Ghana (24 noiembrie, ora 18:00)

Coreea de Sud – Ghana (28 noiembrie, ora 15:00)

Portugalia – Uruguay (28 noiembrie, ora 21:00)

Coreea de Sud – Portugalia (2 decembrie, ora 17:00)

Ghana – Uruguay (2 decembrie, ora 17:00)

Programul optimilor de finală de la Campionatul Mondial

A1 – B2 (3 decembrie, ora 17:00)

C1 – D2 (3 decembrie, ora 21:00)

D1 – C2 (4 decembrie, ora 17:00)

B1 – A2 (4 decembrie, ora 21:00)

E1 – F2 (5 decembrie, ora 17:00)

G1 – H2 (5 decembrie, ora 21:00)

F1 – E2 (5 decembrie, ora 17:00)

H1 – G2 (5 decembrie, ora 21:00)

Programul sferturilor de finală de la Campionatul Mondial

Câștigător meci 53 – Câștigător Meci 54 (9 decembrie, ora 17:00)

Câștigător meci 49 – Câștigător meci 50 (9 decembrie, ora 21:00)

Câștigător meci 55 – Câștigător meci 56 (10 decembrie, ora 17:00)

Câștigător meci 51 – Câștigător meci 52 (10 decembrie, ora 21:00)

Programul semifinalelor de la Campionatul Mondial

Câștigător sfert de finală 1 – Câștigător sfert de finală 2 (13 decembrie, ora 21:00)

Câștigător sfert de finală 3 – Câștigător sfert de finală 4 (14 decembrie, ora 21:00)

Când se joacă finala mică de la Campionatul Mondial

Pierzătoare semifinală 1 – Pierzătoare semifinală 2 (17 decembrie, ora 17:00)

Când se joacă finale mare de la Campionatul Mondial

Câștigătoare semifinală 1 – Câștigătoare semifinală 2 (18 decembrie, ora 21:00)

În România, competiţia este difuzată de Televiziunea Română.

- Publicitate-spot_img
Ionut Jifcu
Ionut Jifcu
Are aproape 15 ani de experienţă în presă, perioadă în care a acoperit cele mai diverse domenii, de la eveniment la politică, şi în care a văzut tot ce se putea vedea. A bifat colaborări cu Mediafax sau Realitatea PLUS, iar de curând experimentează ce înseamnă realizarea de emisiuni TV. Ne promite, însă, că prima sa dragoste - presa scrisă - n-o va lăsa niciodată
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
Partenerispot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri