AcasăACTUALBărbat din Caracal, prins beat la volan. Ce alcoolemie avea

Bărbat din Caracal, prins beat la volan. Ce alcoolemie avea

spot_img

Un bărbat în vârstă de 47 de ani, din Caracal s-a ales cu dosar penal după ce noaptea trecută, în jurul orei 23:30, a fost prins băut  la volan, pe o stradă din Drăgănești-Olt.

Polițiștii l-au condus la spital pentru a-i fi prelevate probe biologice de sânge.

blank„Întrucât conducătorul auto emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul etilotest care a indicat o concentrație alcoolică de 0,91 mg/l alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost condus la o unitate spitalicească, unde i-au fost prelevate mostre biologice de sânge, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei. Și în cazul acestuia, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”, transmite IPJ Olt.

- Publicitate-spot_img

Sanatatenews.ro

Cautimasina.ro

Ziaristi.ro

Mihaela Yahya Nakhla
Mihaela Yahya Nakhla
Și-a făcut debutul în 2004 la Ziarul de Vrancea, după care a evoluat în presă locală ca reporter pentru Șansa Vrânceană, Jurnalul de Gherilă, Realitatea TV. În 2007, pasiunea pentru scris a adus-o în sfera autorilor, Editura Eminescu publicându-i prima lucrare de proză scurtă. Ca blogger s-a implicat vreme de 12 ani în proiecte culturale vizând Orientul Mijlociu, dar presa scrisă nu a fost niciodată uitată și rămâne prima sa iubire.
- Publicitate -spot_img
- Publicitate -spot_img
Partenerispot_img
25,220FaniÎmi place
6,503CititoriConectați-vă
5,245CititoriConectați-vă
1,200CititoriConectați-vă
1,860AbonațiAbonați-vă
De Citit
Alte Știri