Connect with us

ACTUAL

Băiatul fugit dintr-un centru de tip familial, găsit de poliţişti

Publicat

în

Cristian Constantin Groza, băiatul în vârstă de 13 ani care, vineri, a fugit dintr-un centru de tip familial din Slatina a fost găsit de poliţişti.

Purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Alexandra Dicu, a declarat că băiatul le-a spus poliţiştilor că nu a fost victima vreunei infracţiuni.

„Polițiștii au identificat minorul pe raza municipiului Slatina.  Acesta a declarat că nu a fost victima vreunei infracțiuni”, a declarat reprezentantul IPJ.

Băiatul ar fi sărit pe geamul locuinţei, vineri seara, în jurul orei 19.00. Nu este pentru prima oară când Cristian Constantin Groza fuge din centrul de tip familial.

Print Friendly, PDF & Email

ACTUAL

Elevii din Slatina revin la cursuri online, de săptămâna viitoare

Publicat

în

După doar o săptămână, Consiliul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Olt a decis ca şcolile din Slatina să revină la scenariul galben de organizare, din cauza ratei de infectare cu coronavirus de peste 1 la 1.000, după doar o săptămână.

Potrivit unui comunicat de presă remis de Prefectura Olt, începând cu data de 1 martie 2021, cele 415 unităţi de învățământ preuniversitare / conexe din județul Olt (165 unităţi şcolare cu personalitate jurdică şi 250 unităţi şcolare arondate) îşi vor organiza şi desfăşura cursurile, după cum urmează:

– în Scenariul 1 (aplicabil pentru incidenţa cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate mai mică sau egală cu 1/.1000 de locuitori), care presupune participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție 313 unităţi de învățământ
– Scenariul 2 (aplicabil pentru incidenţa cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate mai mare de 1/.1000 de locuitori dar mai mică sau egală cu 3/1000 de locuitori), care presupune:

a) Participarea zilnică, cu prezență fizică în unitățile de învățământ a tuturor preşcolarilor şi elevilor din învăţământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a şi a XII-a, a XIII-a, și a celor din anii terminali din învățământul profesional și postliceal, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor protecţie;

b) Participarea zilnică, în sistem on line a elevilor din celelalte clase/ani de studiu

94 unităţi de învățământ
– În Scenariul 3 (aplicabil pentru incidenţa cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate mai mare de  3/1000 de locuitori), care presupune:

a)Participarea zilnică a tuturor preşcolarilor şi elevilor din învăţământul primar ;

b)  Participarea zilnică, în sistem on line a elevilor din celelalte clase/ani de studiu

7 unităţi de învățământ
– În Scenariul on line, care presupune participarea zilnică, în sistem on line a elevilor 1 unităţi de învăţământ

Scenariul de organizare şi desfăşurare a cursurilor în unităţile de învățământ preuniversitare/conexe din județul Olt, începând cu data de 01 martie 2021

 

Nr. crt. Localitatea Unitatea de învățământ SCENARIUL
1. BALȘ ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “OLTENIA” BALŞ Scenariul 1
2. CARACAL ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “CAROL DAVILA” CARACAL Scenariul 1
3. CORABIA ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “CUZA” CORABIA Scenariul 1
4. SLATINA ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “CAROL DAVILA” SLATINA Scenariul 1
5. SLATINA ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “CRISTIANA” SLATINA Scenariul 1
6. ALUNIȘU ȘCOALA GIMNAZIALĂ ALUNIȘU Scenariul 1
7. BALDOVINEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BALDOVINEȘTI Scenariul 1
8. PIETRIŞ GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIETRIS Scenariul 1
9. BALȘ CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ BALȘ Scenariul 1
10. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.11 SLATINA Scenariul 2
11. BALȘ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “ION CREANGĂ” BALȘ Scenariul 1
12. BALȘ GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 BALS Scenariul 1
13. BALȘ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 BALȘ Scenariul 1
14. BALȘ GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TEIS Scenariul 1
15. BALȘ LICEUL TEHNOLOGIC “NICOLAE BĂLCESCU” BALȘ Scenariul 1
16. BALȘ LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 BALȘ Scenariul 1
17. BALȘ LICEUL TEORETIC “PETRE PANDREA” BALȘ Scenariul 1
18. BALȘ ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAIL DRUMEȘ” BALȘ Scenariul 1
19. BALȘ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BALȘ Scenariul 1
20. BALȘ GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 BALS Online
21. BALȘ SCOALA PRIMARA MIINESTI Scenariul 1
22. BALȘ SCOALA PRIMARA NR.2 BALS Scenariul 1
23. BALȘ SCOALA PRIMARĂ NR.3 BALS Scenariul 1
24. BALȘ ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ BALȘ Scenariul 1
25. BĂBICIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI VITEAZUL” BĂBICIU Scenariul 2
26. BĂLTENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION I. GRAURE” BĂLTENI Scenariul 1
27. BĂLTENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BALTENI Scenariul 1
28. BĂLTENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BROSCARI Scenariul 1
29. BĂRĂȘTI DE VEDE ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂRĂȘTI DE VEDE Scenariul 1
30. BĂRĂȘTI DE VEDE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARASTII DE VEDE Scenariul 1
31. BĂRĂȘTI DE VEDE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POPESTI Scenariul 1
32. BIRCII ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIRCII Scenariul 1
33. BIRCII GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BIRCII Scenariul 1
34. BIRCII GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CHITEASCA Scenariul 1
35. NEGRENI SCOALA GIMNAZIALA “ION POPESCU NEGRENI” NEGRENI Scenariul 1
36. BÎRZA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “PAN M.VIZIRESCU” BRANEȚ Scenariul 2
37. BÎRZA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BIRZA Scenariul 2
38. BÎRZA SCOALA GIMNAZIALA BIRZA Scenariul 2
39. BRASTAVĂȚU ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRASTAVĂȚU Scenariul 1
40. BRASTAVĂȚU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRUSOVU Scenariul 1
41. BRÂNCOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VOIEVOD BRÂNCOVEANU” BRÂNCOVENI Scenariul 1
42. BRÂNCOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BRINCOVENI Scenariul 1
43. BRÂNCOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “MATEI BASARAB” OCIOGI Scenariul 1
44. BRÂNCOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “DOMNITA BALASA” VALENI Scenariul 1
45. BREBENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREBENI Scenariul 1
46. BREBENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BREBENI ROMANI Scenariul 1
47. BREBENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BREBENI-SIRBI Scenariul 1
48. BREBENI SCOALA PRIMARA BREBENI-ROMANI Scenariul 1
49. BUCINIȘU ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCINIȘU Scenariul 2
50. BUCINIȘU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCINISU Scenariul 2
51. BUCINIȘU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCINISU MIC Scenariul 2
52. CARACAL LICEUL TEHNOLOGIC “CONSTANTIN FILIPESCU” CARACAL Scenariul 1
53. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 1 CARACAL Scenariul 1
54. CARACAL SCOALA GIMNAZIALA NR.1 CARACAL Scenariul 1
55. CARACAL LICEUL TEHNOLOGIC “DIMITRIE PETRESCU” CARACAL Scenariul 1
56. CARACAL LICEUL TEHNOLOGIC “MATEI BASARAB” CARACAL Scenariul 1
57. CARACAL LICEUL TEORETIC “IONIȚĂ ASAN” CARACAL Scenariul 1
58. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 4 CARACAL Scenariul 1
59. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 CARACAL Scenariul 1
60. CARACAL LICEUL TEORETIC “MIHAI VITEAZUL” CARACAL Scenariul 1
61. CARACAL ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE MAGHERU” CARACAL Scenariul 1
62. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “DUMBRAVA MINUNATA” CARACAL Scenariul 1
63. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 2 CARACAL Scenariul 1
64. CARACAL SCOALA GIMNAZIALA NR.3 CARACAL Scenariul 1
65. CARACAL ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE TITULESCU” CARACAL Scenariul 1
66. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 3 CARACAL Scenariul 1
67. CARACAL ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 CARACAL Scenariul 1
68. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 3 CARACAL Scenariul 1
69. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 4 CARACAL Scenariul 1
70. CĂLUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ CĂLUI Scenariul 1
71. CĂLUI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CALUI Scenariul 1
72. CÂRLOGANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÂRLOGANI Scenariul 1
73. CEZIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE MARINEANU” CEZIENI Scenariul 1
74. CEZIENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CEZIENI Scenariul 1
75. CILIENI LICEUL TEHNOLOGIC “ION POPESCU-CILIENI” CILIENI Scenariul 1
76. CILIENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CILIENI Scenariul 1
77. COLONEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AVIATOR ALEXANDRU ȘERBANESCU” COLONEȘTI Scenariul 1
78. COLONEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “MARIA TUDORACHE” MARUNTEI Scenariul 1
79. CORABIA LICEUL TEHNOLOGIC “DANUBIUS” CORABIA Scenariul 1
80. CORABIA LICEUL TEORETIC “ALEXANDRU IOAN CUZA” CORABIA Scenariul 1
81. CORABIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” CORABIA Scenariul 1
82. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CELEIU Scenariul 1
83. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 CORABIA Scenariul 1
84. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.4 CORABIA Scenariul 1
85. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 CORABIA Scenariul 1
86. CORABIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CELEIU” CORABIA Scenariul 1
87. CORABIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DUMITRU BUZDUN” CORABIA Scenariul 1
88. CORABIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VIRGIL MAZILESCU” CORABIA Scenariul 1
89. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “CORABIA PITICILOR” CORABIA Scenariul 1
90. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 3 CORABIA Scenariul 1
91. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “TUDOR VLADIMIRESCU” CORABIA Scenariul 1
92. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VARTOPU CORABIA Scenariul 1
93. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “FLOARE DE TEI” CORABIA Scenariul 1
94. CORBU ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORBU Scenariul 1
95. CORBU SCOALA PRIMARA BUZESTI Scenariul 1
96. COTEANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION CONEA” COTEANA Scenariul 1
97. COTEANA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COTEANA Scenariul 1
98. CRÂMPOIA LICEUL TEHNOLOGIC CRÂMPOIA Scenariul 1
99. CRÂMPOIA SCOALA PRIMARA BUTA Scenariul 1
100. CRÂMPOIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRIMPOIA Scenariul 1
101. CUNGREA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUNGREA Scenariul 1
102. CUNGREA SCOALA PRIMARA OTESTII DE JOS Scenariul 1
103. CURTIȘOARA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CURTIȘOARA Scenariul 2
104. CURTIȘOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CURTISOARA Scenariul 2
105. CURTIȘOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBROTINET Scenariul 2
106. CURTIȘOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PROASPETI Scenariul 2
107. DĂNEASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ DĂNEASA Scenariul 1
108. DĂNEASA SCOALA GIMNAZIALA BERINDEI Scenariul 1
109. DĂNEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIOFLANU Scenariul 1
110. DĂNEASA SCOALA PRIMARA PESTRA Scenariul 1
111. DĂNEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZANOAGA Scenariul 1
112. DEVESELU ȘCOALA GIMNAZIALĂ DEVESELU Scenariul 1
113. DEVESELU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COMANCA Scenariul 1
114. DEVESELU GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT DEVESELU Scenariul 1
115. DOBREȚU ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DECEBAL” DOBREȚU Scenariul 2
116. DOBREȚU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “NICOLAE TRUTA” HOREZU Scenariul 2
117. DOBROSLOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBROSLOVENI Scenariul 1
118. DOBROSLOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBROSLOVENI Scenariul 1
119. DOBROSLOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POTOPINU Scenariul 1
120. DOBROSLOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RESCA Scenariul 1
121. DOBROSLOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ REȘCA Scenariul 1
122. DOBROTEASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBROTEASA Scenariul 1
123. DOBROTEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIMPU-MARE Scenariul 1
124. DOBRUN ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBRUN Scenariul 1
125. DOBRUN GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBRUN Scenariul 1
126. DOBRUN GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ROSIENII MARI Scenariul 1
127. DOBRUN ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROȘIENII MARI Scenariul 1
128. DOBRUN SCOALA PRIMARA ULMET Scenariul 1
129. DRĂGĂNEȘTI – OLT GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “DUMBRAVA MINUNATĂ” DRĂGANEȘTI OLT Scenariul 1
130. DRĂGĂNEȘTI – OLT GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT DRAGANESTI Scenariul 1
131. DRĂGĂNEȘTI – OLT LICEUL TEHNOLOGIC DRĂGĂNEȘTI-OLT Scenariul 1
132. DRĂGĂNEȘTI – OLT GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “ELENA FARAGO” DRAGANESTI-OLT Scenariul 1
133. DRĂGĂNEȘTI – OLT GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 DRAGANEST-OLT Scenariul 1
134. DRĂGĂNEȘTI – OLT ȘCOALA GIMNAZIALĂ COMANI DRAGANESTI-OLT Scenariul 1
135. DRĂGĂNEȘTI – OLT LICEUL TEORETIC “TUDOR VLADIMIRESCU” DRĂGĂNEȘTI-OLT Scenariul 1
136. DRĂGHICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGHICENI Scenariul 1
137. DRĂGHICENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GROZAVESTI Scenariul 1
138. DRĂGHICENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LIICENI Scenariul 1
139. FĂGEȚELU ȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂGEȚELU Scenariul 1
140. FĂLCOIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂLCOIU Scenariul 1
141. FĂLCOIU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIOROIU Scenariul 1
142. FĂLCOIU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CHILII Scenariul 1
143. FĂLCOIU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FALCOIU Scenariul 1
144. FĂLCOIU SCOALA PRIMARA CHILII Scenariul 1
145. FĂRCAȘELE ȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂRCAȘELE Scenariul 1
146. FĂRCAȘELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FARCASELE Scenariul 1
147. FĂRCAȘELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FARCASU DE JOS Scenariul 1
148. FĂRCAȘELE SCOALA GIMNAZIALA FARCASU DE JOS Scenariul 1
149. FĂRCAȘELE SCOALA GIMNAZIALA HOTARANI Scenariul 1
150. GĂNEASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂNEASA Scenariul 1
151. GĂNEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DRANOVATU Scenariul 1
152. GĂNEASA SCOALA GIMNAZIALA DRANOVATU Scenariul 1
153. GĂNEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GANEASA Scenariul 1
154. GĂNEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IZVORU Scenariul 1
155. GĂVĂNEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂVĂNEȘTI Scenariul 2
156. GĂVĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BALEASA Scenariul 2
157. GĂVĂNEȘTI SCOALA PRIMARA BALEASA Scenariul 2
158. GĂVĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BROSTENI Scenariul 2
159. GĂVĂNEȘTI SCOALA PRIMARA BROSTENI Scenariul 2
160. GĂVĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GAVANESTI Scenariul 2
161. GÂRCOV ȘCOALA GIMNAZIALĂ GÂRCOV Scenariul 2
162. GÂRCOV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GIRCOV Scenariul 2
163. GÂRCOV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL URSA Scenariul 2
164. GHIMPEȚENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHIMPEȚENI Scenariul 1
165. GHIMPEȚENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GHIMPETENI Scenariul 1
166. GHIMPEȚENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GHIMPETENII NOI Scenariul 1
167. GIUVĂRĂȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ GIUVĂRĂȘTI Scenariul 1
168. GIUVĂRĂȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GIUVARASTI Scenariul 1
169. GOSTAVĂȚU ȘCOALA GIMNAZIALĂ GOSTAVĂȚU Scenariul 1
170. GOSTAVĂȚU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BREZUICA Scenariul 1
171. GOSTAVĂȚU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SLAVENI Scenariul 1
172. GOSTAVĂȚU SCOALA PRIMARA SLAVENI Scenariul 1
173. GRĂDINARI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “BUNA VESTIRE” GRĂDINARI Scenariul 1
174. GRĂDINARI ȘCOALA GIMNAZIALĂ GRĂDINARI Scenariul 1
175. GRĂDINILE ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NEDA MARINESCU” GRĂDINILE Scenariul 1
176. GRĂDINILE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GRADINILE Scenariul 1
177. GROJDIBODU ȘCOALA GIMNAZIALĂ GROJDIBODU Scenariul 1
178. GROJDIBODU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GROJDIBODU Scenariul 1
179. GROJDIBODU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HOTARU Scenariul 1
180. GURA PADINII ȘCOALA GIMNAZIALĂ GURA PADINII Scenariul 2
181. GURA PADINII GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GURA PADINII Scenariul 2
182. GURA PADINII GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SATU-NOU-GURA PADINII Scenariul 2
183. IANCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ADA UMBRA” IANCA Scenariul 1
184. IANCA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IANCA Scenariul 1
185. POTELU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POTELU Scenariul 1
186. POTELU ȘCOALA PRIMARĂ “GEORGE VISAN” POTELU Scenariul 1
187. IANCU JIANU LICEUL TEHNOLOGIC IANCU JIANU Scenariul 2
188. IANCU JIANU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBRICENI Scenariul 2
189. IANCU JIANU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IANCU JIANU Scenariul 2
190. IANCU JIANU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RUDARI Scenariul 2
191. IANCU JIANU ȘCOALA GIMNAZIALĂ IANCU JIANU Scenariul 2
192. ICOANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ICOANA Scenariul 2
193. ICOANA SCOALA PRIMARA FLORU Scenariul 2
194. ICOANA SCOALA PRIMARA URSOAIA Scenariul 2
195. IPOTEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI Scenariul 1
196. IPOTEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IPOTESTI Scenariul 1
197. IZBICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZBICENI Scenariul 1
198. IZBICENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IZBICENI Scenariul 1
199. IZVOARELE LICEUL TEHNOLOGIC IZVOARELE Scenariul 1
200. IZVOARELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ALIMANESTI Scenariul 1
201. IZVOARELE ȘCOALA GIMNAZIALĂ ALIMANESTI Scenariul 1
202. IZVOARELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IZVOARELE Scenariul 1
203. LELEASCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ LELEASCA Scenariul 1
204. LELEASCA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LELEASCA Scenariul 1
205. BOBICEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ LEOTEȘTI Scenariul 2
206. BOBICEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOBICESTI Scenariul 2
207. BOBICEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LEOTESTI Scenariul 2
208. VOINEASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRGĂRITEȘTI Scenariul 1
209. VOINEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RACOVITA Scenariul 1
210. VOINEASA SCOALA PRIMARA VOINEASA Scenariul 1
211. MĂRGINENI -SLOBOZIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE POPESCU” MĂRGINENI SLOBOZIA Scenariul 1
212. MĂRGINENI -SLOBOZIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CONSTANTINESTI Scenariul 1
213. MĂRGINENI -SLOBOZIA SCOALA PRIMARA JITARU Scenariul 1
214. MĂRGINENI -SLOBOZIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MARGINENI SLOBOZIA Scenariul 1
215. MĂRGINENI -SLOBOZIA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT SCORNICESTI Scenariul 1
216. MĂRUNȚEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRUNȚEI Scenariul 1
217. MĂRUNȚEI SCOALA GIMNAZIALA BALANESTI Scenariul 1
218. MIHĂEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHĂEȘTI Scenariul 2
219. MIHĂEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUSCA Scenariul 2
220. MIHĂEȘTI SCOALA PRIMARA BUSCA Scenariul 2
221. MIHĂEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MIHAESTI Scenariul 2
222. MILCOV ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILCOVU DIN DEAL Scenariul 1
223. MILCOV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MILCOV-DEAL Scenariul 1
224. MILCOV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ULMI Scenariul 1
225. MILCOV SCOALA PRIMARA ULMI/MILCOV Scenariul 1
226. MORUNGLAV ȘCOALA GIMNAZIALĂ MORUNGLAV Scenariul 2
227. MORUNGLAV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARASTI Scenariul 2
228. MORUNGLAV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MORUNESTI Scenariul 2
229. MORUNGLAV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MORUNGLAV Scenariul 2
230. MOVILENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOVILENI Scenariul 1
231. MOVILENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BACEA Scenariul 1
232. MOVILENI SCOALA GIMNAZIALA BACEA Scenariul 1
233. MOVILENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOVILENI Scenariul 1
234. NICOLAE TITULESCU ȘCOALA GIMNAZIALĂ NICOLAE TITULESCU Scenariul 1
235. OBÎRȘIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ OBÎRȘIA Scenariul 2
236. OBÎRȘIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OBIRSIA Scenariul 2
237. OBÎRȘIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OBIRSIA NOUA Scenariul 2
238. OBÎRȘIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ OBIRȘIA NOUĂ Scenariul 2
239. OBOGA ȘCOALA GIMNAZIALĂ OBOGA Scenariul 1
240. OBOGA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OBOGA Scenariul 1
241. OBOGA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OBOGA DE JOS Scenariul 1
242. OBOGA ȘCOALA PRIMARĂ OBOGA DE JOS Scenariul 1
243. OPORELU ȘCOALA GIMNAZIALĂ OPORELU Scenariul 1
244. OPORELU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OPORELU Scenariul 1
245. OPTAȘI – MĂGURA ȘCOALA GIMNAZIALĂ OPTAȘI-MĂGURA Scenariul 1
246. ORLEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ORLEA Scenariul 1
247. ORLEA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ORLEA Scenariul 1
248. OSICA DE JOS ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSICA DE JOS Scenariul 1
249. OSICA DE JOS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OSICA DE JOS Scenariul 1
250. OSICA DE SUS LICEUL TEORETIC “ION GH. ROȘCA” OSICA DE SUS Scenariul 1
251. OSICA DE SUS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GRECI-OSICA DE SUS Scenariul 1
252. OSICA DE SUS ȘCOALA GIMNAZIALĂ GRECI-OSICA DE SUS Scenariul 1
253. OSICA DE SUS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OSICA DE SUS Scenariul 1
254. OSICA DE SUS ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSICA DE SUS Scenariul 1
255. OSICA DE SUS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VLADULENI Scenariul 1
256. PERIEȚI ȘCOALA GIMNAZIALĂ PERIEȚI Scenariul 1
257. PERIEȚI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MIERLESTII DE SUS Scenariul 1
258. PERIEȚI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PERIETI Scenariul 1
259. PERIEȚI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PERIETII DE SUS Scenariul 1
260. PIATRA – OLT ȘCOALA GIMNAZIALĂ PIATRA Scenariul 3
261. PIATRA – OLT GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIATRA Scenariul 3
262. PIATRA – OLT LICEUL TEHNOLOGIC PIATRA-OLT Scenariul 3
263. PIATRA – OLT GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BISTRITA Scenariul 3
264. PÂRȘCOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÂRȘCOVENI Scenariul 1
265. PÂRȘCOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OLARI Scenariul 1
266. PÂRȘCOVENI SCOALA GIMNAZIALA OLARI Scenariul 1
267. PÂRȘCOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIRSCOVENI Scenariul 1
268. PLEȘOIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLEȘOIU Scenariul 1
269. PLEȘOIU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PLESOIU Scenariul 1
270. POBORU ȘCOALA GIMNAZIALĂ POBORU Scenariul 1
271. POBORU SCOALA GIMNAZIALA CORNATELU Scenariul 1
272. POBORU SCOALA PRIMARA SEACA Scenariul 1
273. VERGULEASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ POGANU Scenariul 1
274. VERGULEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CUCUIETI Scenariul 1
275. VERGULEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DUMITRESTI Scenariul 1
276. VERGULEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POGANU Scenariul 1
277. POTCOAVA LICEUL “ȘTEFAN DIACONESCU” POTCOAVA Scenariul 2
278. POTCOAVA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT POTCOAVA Scenariul 2
279. POTCOAVA SCOALA PRIMARA FALCOIENI Scenariul 2
280. POTCOAVA SCOALA GIMNAZIALA SINESTI Scenariul 2
281. PRISEACA ȘCOALA GIMNAZIALĂ PRISEACA Scenariul 1
282. PRISEACA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 PRISEACA Scenariul 1
283. RADOMIREȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ RADOMIREȘTI Scenariul 1
284. RADOMIREȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CALINESTI Scenariul 1
285. RADOMIREȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRACIUNEI Scenariul 1
286. RADOMIREȘTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL RADOMIREȘTI Scenariul 1
287. REDEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ REDEA Scenariul 1
288. REDEA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL REDEA Scenariul 1
289. ROTUNDA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDA Scenariul 1
290. ROTUNDA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 ROTUNDA Scenariul 1
291. RUSĂNEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ RUSĂNEȘTI Scenariul 1
292. RUSĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL JIENI Scenariul 1
293. RUSĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RUSANESTI Scenariul 1
294. RUSĂNEȘTI SCOALA PRIMARA RUSANESTI Scenariul 1
295. SÂMBUREȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ SÂMBUREȘTI Scenariul 1
296. SCĂRIȘOARA ȘCOALA GIMNAZIALĂ SCĂRIȘOARA Scenariul 1
297. SCĂRIȘOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PLAVICENI Scenariul 1
298. SCĂRIȘOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SCARISOARA Scenariul 1
299. SCHITU ȘCOALA GIMNAZIALĂ SCHITU Scenariul 1
300. SCHITU SCOALA PRIMARA CATANELE Scenariul 1
301. SCHITU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GRECI-SCHITU Scenariul 1
302. SCHITU ȘCOALA GIMNAZIALĂ GRECI-SCHITU Scenariul 1
303. SCHITU SCOALA PRIMARA LISA Scenariul 1
304. SCORNICEȘTI LICEUL TEHNOLOGIC “CONSTANTIN BRÎNCOVEANU” SCORNICEȘTI Scenariul 1
305. SCORNICEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE COCULESCU” SCORNICEȘTI Scenariul 1
306. SCORNICEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ SEACA Scenariul 1
307. SCORNICEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SEACA Scenariul 1
308. SLATINA COLEGIUL NAȚIONAL “ION MINULESCU” SLATINA Scenariul 2
309. SLATINA COLEGIUL NAȚIONAL “RADU GRECEANU” SLATINA Scenariul 2
310. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “ION CREANGĂ” SLATINA Scenariul 2
311. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.3 SLATINA Scenariul 2
312. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “SPIRU VERGULESCU” SLATINA Scenariul 2
313. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 SLATINA Scenariul 2
314. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 10 SLATINA Scenariul 2
315. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 2 SLATINA Scenariul 2
316. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 3 SLATINA Scenariul 2
317. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 SLATINA Scenariul 2
318. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 4 SLATINA Scenariul 2
319. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 4 SLATINA Scenariul 2
320. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 5 SLATINA Scenariul 2
321. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.14 SLATINA Scenariul 2
322. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 5 SLATINA Scenariul 2
323. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIREASOV Scenariul 2
324. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 6 SLATINA Scenariul 2
325. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 9 SLATINA Scenariul 2
326. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SATU-NOU / SLATINA Scenariul 2
327. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 7 SLATINA Scenariul 2
328. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 8 SLATINA Scenariul 2
329. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 13 SLATINA Scenariul 2
330. SLATINA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV Scenariul 2
331. SLATINA LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXE MARIN” SLATINA Scenariul 2
332. SLATINA LICEUL TEHNOLOGIC “P.S.AURELIAN” SLATINA Scenariul 2
333. SLATINA LICEUL TEHNOLOGIC “CAROL I” SLATINA Scenariul 2
334. SLATINA LICEUL TEHNOLOGIC METALURGIC SLATINA Scenariul 2
335. SLATINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE TITULESCU” SLATINA Scenariul 2
336. SLATINA SCOALA DE ARTA SLATINA Scenariul 2
337. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SLATINA Scenariul 2
338. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “EUGEN IONESCU” SLATINA Scenariul 2
339. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GEORGE POBORAN” SLATINA Scenariul 2
340. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ȘTEFAN PROTOPOPESCU” SLATINA Scenariul 2
341. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VLAICU VODĂ” SLATINA Scenariul 2
342. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SLATINA Scenariul 2
343. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 SLATINA Scenariul 2
344. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ”NICOLAE IORGA” SLATINA Scenariul 2
345. SLATINA ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SLATINA Scenariul 2
346. SLĂTIOARA ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLĂTIOARA Scenariul 1
347. SLĂTIOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SLATIOARA Scenariul 1
348. SPRÂNCENATA ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPRÂNCENATA Scenariul 1
349. SPRÂNCENATA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BIRSESTII DE SUS Scenariul 1
350. SPRÂNCENATA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FRUNZARU Scenariul 1
351. SPRÂNCENATA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 SPRÂNCENATA Scenariul 1
352. SPRÂNCENATA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 SPRÂNCENATA Scenariul 1
353. SPRÂNCENATA SCOALA PRIMARA NR. 2 SPRÂNCENATA Scenariul 1
354. SPRÂNCENATA SCOALA PRIMARA NR.1 SPRÂNCENATA Scenariul 1
355. STOENEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ STOENEȘTI Scenariul 1
356. STOENEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STOENESTI Scenariul 1
357. STOENEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ STOICĂNEȘTI Scenariul 1
358. STOICĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STOICANESTI Scenariul 1
359. STREJEȘTII DE JOS ȘCOALA GIMNAZIALĂ STREJEȘTII DE JOS Scenariul 1
360. STREJEȘTII DE JOS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STREJESTII DE JOS Scenariul 1
361. STREJEȘTII DE JOS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STREJESTII DE SUS Scenariul 1
362. STREJEȘTII DE JOS ȘCOALA GIMNAZIALĂ STREJEȘTII DE SUS Scenariul 1
363. STUDINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ STUDINA Scenariul 1
364. STUDINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STUDINITA Scenariul 1
365. ȘERBĂNEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DUMITRU POPOVICI” ȘERBĂNEȘTI Scenariul 1
366. ȘERBĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SERBANESTII DE SUS Scenariul 1
367. ȘOPÂRLIȚA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘOPÂRLIȚA Scenariul 1
368. ȘTEFAN CEL MARE ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘTEFAN CEL MARE Scenariul 2
369. ȘTEFAN CEL MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IANCA NOUA Scenariul 2
370. ȘTEFAN CEL MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STEFAN CEL MARE Scenariul 2
371. TĂTULEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂTULEȘTI Scenariul 1
372. TESLUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ TESLUI Scenariul 1
373. TESLUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ COMANITA Scenariul 1
374. TIA-MARE ȘCOALA GIMNAZIALĂ “LEONIDA MARINEANU” TIA MARE Scenariul 1
375. TIA-MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOANCA Scenariul 1
376. TIA-MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POTLOGENI Scenariul 1
377. TOPANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPANA Scenariul 1
378. TOPANA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TOPANA Scenariul 1
379. TRAIAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ TRAIAN Scenariul 1
380. TRAIAN GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN Scenariul 1
381. TUFENI LICEUL TEHNOLOGIC TUFENI Scenariul 1
382. TUFENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ STOBORAȘTI Scenariul 1
383. TUFENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TUFENI Scenariul 1
384. URZICA ȘCOALA GIMNAZIALĂ URZICA Scenariul 1
385. URZICA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL URZICA Scenariul 1
386. VALEA MARE ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MARE Scenariul 1
387. VALEA MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RECEA Scenariul 1
388. VALEA MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TURIA Scenariul 1
389. VĂDASTRA ȘCOALA GIMNAZIALĂ VĂDASTRA Scenariul 3
390. VĂDĂSTRIȚA ȘCOALA GIMNAZIALĂ VĂDĂSTRIȚA Scenariul 1
391. VĂDĂSTRIȚA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SAT-NOU Scenariul 1
392. VĂDĂSTRIȚA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VADASTRITA Scenariul 1
393. VĂLENI LICEUL TEHNOLOGIC VĂLENI Scenariul 1
394. VĂLENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALENI Scenariul 1
395. VĂLENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALENI-OLARI Scenariul 1
396. VÂLCELE ȘCOALA GIMNAZIALĂ VÂLCELE Scenariul 1
397. VÂLCELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARCANESTI Scenariul 1
398. VÂLCELE SCOALA PRIMARA BARCANESTI Scenariul 1
399. VÂLCELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VÂLCELE Scenariul 1
400. VIȘINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘINA Scenariul 1
401. VIȘINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VISINA Scenariul 1
402. VIȘINA NOUĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘINA NOUĂ Scenariul 3
403. VIȘINA NOUĂ GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VISINA NOUA Scenariul 3
404. VITĂNEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “FLORIAN DIȚULEASA” VITĂNEȘTI Scenariul 1
405. VITĂNEȘTI SCOALA PRIMARA BRANISTE Scenariul 1
406. VITOMIREȘTI LICEUL TEHNOLOGIC VITOMIREȘTI Scenariul 1
407. VITOMIREȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DEJESTI Scenariul 1
408. VLĂDILA ȘCOALA GIMNAZIALĂ VLĂDILA Scenariul 1
409. VLĂDILA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VLADILA CENTRU Scenariul 1
410. VULPENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ VULPENI Scenariul 1
411. VULPENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GROPSANI Scenariul 1
412. VULPENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VULPENI Scenariul 1
413. VULTUREȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ VULTUREȘTI Scenariul 1
414. VULTUREȘTI SCOALA PRIMARA DIENCI Scenariul 1
415. VULTUREȘTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VLANGARESTI Scenariul 1

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Mai multe știri

ACTUAL

Cursuri gratuite de formare profesională prin AJOFM Dolj. Care sunt condițiile

Publicat

în

Persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă pot participa, în această perioadă, la programe de formare profesională care să le asigure creşterea şi diversificarea competenţelor profesionale în scopul asigurării mobilităţii şi reintegrării pe piaţa muncii.

Reprezentanții AJOFM Dolj anunță că formarea profesională a persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă se face ţinându-se seama de cerinţele de moment şi de perspectiva ale pieţei muncii şi în concordanţă cu opţiunile şi aptitudinile individuale ale persoanelor respective.

Aceste programe sunt gratuite, condiția fiind ca persoana să fie șomeră(înregistrată la AJOFM Dolj).

De aceste cursuri mai pot beneficia și cei care nu au putut ocupa loc de muncă după absolvirea unei instituţii de învăţământ.

Totodată, pot beneficia de programe și persoanele care au obţinut statutul de refugiat sau beneficiază de altă formă de protecţie internaţională, conform legii, sau se află în procedura de soluţionare a cererii de azil şi au acces pe piaţa muncii, în condiţiile prevăzute de lege.

La cursuri se mai pot înscrie şi persoanele care desfăşoară activităţi în mediul rural şi nu realizează venituri lunare sau realizează venituri mai mici decât valoarea indicatorului social de referinţă în vigoare şi care sunt înregistrate la agenţiile pentru ocuparea forţei de muncă.

„Persoanele interesate să urmeze un curs de formare profesională pot opta pentru unul din cele peste 40 de programe  organizate în divese meserii / ocupaţii solicitate pe piaţa muncii: agent de securitate, brutar, bucătar, barman, competenţe antreprenoriale, comunicare în limba engleză/germană, contabil, cosmetician, electrician, fierar betonist, frizer, infirnieră, inspector SSM, inspector resurse umane, instalator, lucrător comercial, machior, maseur,măcelar,manager proiect, manager resurse umane,  montator subansamble, ospatar, peisagist floricultor, zidar”, a precizat purtătorul de cuvânt al AJOFM Dolj, Alina Ghercioiu.

Beneficiarii de servicii gratuite de formare profesională au dreptul la: pregatire teoretica si practica pe toata durata cursului, manuale, materiale de instruire si rechizite; echipament de protectie pe timpul instruirii practice, dacă este cazul; consultatii medicale, analize medicale si teste necesare frecventarii cursului.

Pentru traseul de la domiciliu la unitatea de pregătire beneficiază de abonament gratuit pe mijloacele de transport în comun, ami spun reprezentanții AJOFM Dolj.

Print Friendly, PDF & Email
Mai multe știri

ACTUAL

Slătineni prinși în flagrant când vindeau droguri. Patru persoane au fost arestate preventiv, două sunt sub control judiciar

Publicat

în

Șapte persoane din Slatina, județul Olt, au fost prinse în flagrant în timp ce intenționau să vândă canabis. acțiunea  afost organizată de către polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Craiova, sub coordonarea procurorilor DIICOT–ST Craiova, patru dintre persoane fiind arestate preventiv pentru 30 de zile. 

Purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Mihaela Sadoveanu, a menționat că în data de 23 februarie, anul acesta, au fost organizate două acțiuni de prindere în flagrant, în Slatina, în urma cărora au identificat șapte tineri, care ar fi intenționat să pună în vânzare cantitatea de 350 g de canabis.

După această acțiune au urmat și descinderi la mai multe adrese din județul Olt.

„Ulterior, polițiștii au pus în executare 11 mandate de percheziții domiciliare la adrese din județul Olt, folosite de persoane bănuite de comiterea infracțiunilor de trafic de droguri de risc și deținere de droguri de risc. Astfel, având în vedere probatoriul administrat în cauză, patru persoane cu vârste cuprinse între 19 și 30 de ani, din Slatina, au fost reținute de procurori pentru 24 de ore, în timp ce față de alți 2 tineri de 20 de ani, din Slatina, a fost dispusă măsura controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile”, a declarat Sadoveanu.

Tribunalul Dolj a emis mandate de arestare preventivă pentru 30 de zile pe numele celor patru persoane reținute.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Mai multe știri
Advertisement

Toate ştirile pe Facebook

Trending

Proiect co-finanțat din Programul Operațional Capital Uman 2014-2020
Finanțat prin Proiectul „Dezvoltare antreprenorială în sprijinul comunității din regiunea Sud-Vest Oltenia" (POCU/82/3/7/107279)
Copyright © 2021 JFK Media&More.