Connect with us

ACTUAL

150 de şcoli din Olt, în SCENARIUL GALBEN, de luni. În trei şcoli se trece în ONLINE

Publicat

în

Trei unităţi de învăţământ din judeţul Olt trec în scenariul online, după creşterea incidenţei cazurilor de coronavirus, în localităţile respective, potrivit hotărârii adoptate, vineri, de Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă.

Astfel,  începând cu data de 22 martie 2021, cele 415 unităţi de învățământ preuniversitare / conexe din județul Olt (165 unităţi şcolare cu personalitate jurdică şi 250 unităţi şcolare arondate) îşi vor organiza şi desfăşura cursurile, după cum urmează:


– în Scenariul 1 (aplicabil pentru incidenţa cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate mai mică sau egală cu 1/.1000 de locuitori), care presupune participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție – 240 unităţi de învățământ

– Scenariul 2 (aplicabil pentru incidenţa cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate mai mare de 1/.1000 de locuitori dar mai mică sau egală cu 3/1000 de locuitori) – 150 unităţi de învățământ şi presupune:

a) Participarea zilnică, cu prezență fizică în unitățile de învățământ a tuturor preşcolarilor şi elevilor din învăţământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a şi a XII-a, a XIII-a, și a celor din anii terminali din învățământul profesional și postliceal, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor protecţie;


b) Participarea zilnică, în sistem on line a elevilor din celelalte clase/ani de studiu

 

– În Scenariul 3 (aplicabil pentru incidenţa cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate mai mare de  3/1000 de locuitori, dar mai mică de 6/1000 de locuitori) –        22 unităţi de învățământ, şi presupune:

a) Participarea zilnică a tuturor preşcolarilor şi elevilor din învăţământul primar ;

 

b) Participarea zilnică, cu prezenţă fizică în unităţile de învăţământ, a elevilor din clasele a VIII-a şi a XII-a, a XIII-a şi a celor din anii terminali din învăţământul profesional şi postliceal, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor de protecţie, cu prezenţa fizică de până la jumătate din numărul total de elevi înmatriculaţi în respectivele clase terminale;

 

c) Participarea zilnică, în sistem on line a elevilor din celelalte clase/ani de studiu-

 

În Scenariul on line, care presupune participarea zilnică, în sistem on line a elevilor    – 3 unităţi de învăţământ

 

De asemenea, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Olt a hotărât suspendarea activităților didactice care presupun prezența fizica la nivelul unităţii de învăţământ Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu din orașul Drăgănești Olt, până la data de 30.03.2021 (în urma apariţiei a 3 cazuri de îmbolnăvire cu virusul SARS-CoV-2 în rândul cadrelor didactice), precum şi la nivelul unităţii de învăţământ Liceul Teoretic Ion Gh. Roşca din comuna Osica de Sus, până la data de 01.04.2021 (în urma apariţiei a 5 cazuri de îmbolnăvire cu virusul SARS-CoV-2 în rândul cadrelor didactice – 3 cazuri – şi nedidactice – 1 elev şi 1 îngrijitor curăţenie). Procesul de învățământ în aceste unităţi de învăţământ se va desfăşura în sistem online, conform metodologiilor specifice aprobate la nivelul Ministerului Educaţiei şi Cercetării.

 

Scenariul de organizare şi desfăşurare a cursurilor în unităţile de învățământ preuniversitare/conexe din județul Olt, începând cu data de 22 martie 2021

 

Nr. crt. Localitatea Unitatea de învățământ SCENARIUL
1. BALȘ ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “OLTENIA” BALŞ Scenariul 2
2. CARACAL ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “CAROL DAVILA” CARACAL Scenariul 2
3. CORABIA ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “CUZA” CORABIA Scenariul 3
4. SLATINA ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “CAROL DAVILA” SLATINA Scenariul 2
5. SLATINA ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “CRISTIANA” SLATINA Scenariul 2
6. ALUNIȘU ȘCOALA GIMNAZIALĂ ALUNIȘU Scenariul 1
7. BALDOVINEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BALDOVINEȘTI Scenariul 2
8. BALDOVINEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIETRIS Scenariul 2
9. BALȘ CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ BALȘ Scenariul 2
10. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.11 SLATINA Scenariul 2
11. BALȘ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “ION CREANGĂ” BALȘ Scenariul 2
12. BALȘ GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 BALS Scenariul 2
13. BALȘ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 BALȘ Scenariul 2
14. BALȘ GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TEIS Scenariul 2
15. BALȘ LICEUL TEHNOLOGIC “NICOLAE BĂLCESCU” BALȘ Scenariul 2
16. BALȘ LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 BALȘ Scenariul 2
17. BALȘ LICEUL TEORETIC “PETRE PANDREA” BALȘ Scenariul 2
18. BALȘ ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAIL DRUMEȘ” BALȘ Scenariul 2
19. BALȘ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BALȘ Scenariul 2
20. BALȘ GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 BALS Online
21. BALȘ SCOALA PRIMARA MIINESTI Scenariul 2
22. BALȘ SCOALA PRIMARA NR.2 BALS Scenariul 2
23. BALȘ SCOALA PRIMARĂ NR.3 BALS Scenariul 2
24. BALȘ ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ BALȘ Scenariul 2
25. BĂBICIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI VITEAZUL” BĂBICIU Scenariul 3
26. BĂLTENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION I. GRAURE” BĂLTENI Scenariul 1
27. BĂLTENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BALTENI Scenariul 1
28. BĂLTENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BROSCARI Scenariul 1
29. BĂRĂȘTI DE VEDE ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂRĂȘTI DE VEDE Scenariul 2
30. BĂRĂȘTI DE VEDE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARASTII DE VEDE Scenariul 2
31. BĂRĂȘTI DE VEDE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POPESTI Scenariul 2
32. BIRCII ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIRCII Scenariul 1
33. BIRCII GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BIRCII Scenariul 1
34. BIRCII GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CHITEASCA Scenariul 1
35. NEGRENI SCOALA GIMNAZIALA “ION POPESCU NEGRENI” NEGRENI Scenariul 1
36. BÎRZA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “PAN M.VIZIRESCU” BRANEȚ Scenariul 1
37. BÎRZA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BIRZA Scenariul 1
38. BÎRZA SCOALA GIMNAZIALA BIRZA Scenariul 1
39. BRASTAVĂȚU ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRASTAVĂȚU Scenariul 1
40. BRASTAVĂȚU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRUSOVU Scenariul 1
41. BRÂNCOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VOIEVOD BRÂNCOVEANU” BRÂNCOVENI Scenariul 1
42. BRÂNCOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BRINCOVENI Scenariul 1
43. BRÂNCOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “MATEI BASARAB” OCIOGI Scenariul 1
44. BRÂNCOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “DOMNITA BALASA” VALENI Scenariul 1
45. BREBENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREBENI Scenariul 1
46. BREBENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BREBENI ROMANI Scenariul 1
47. BREBENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BREBENI-SIRBI Scenariul 1
48. BREBENI SCOALA PRIMARA BREBENI-ROMANI Scenariul 1
49. BUCINIȘU ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCINIȘU Scenariul 1
50. BUCINIȘU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCINISU Scenariul 1
51. BUCINIȘU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCINISU MIC Scenariul 1
52. CARACAL LICEUL TEHNOLOGIC “CONSTANTIN FILIPESCU” CARACAL Scenariul 2
53. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 1 CARACAL Scenariul 2
54. CARACAL SCOALA GIMNAZIALA NR.1 CARACAL Scenariul 2
55. CARACAL LICEUL TEHNOLOGIC “DIMITRIE PETRESCU” CARACAL Scenariul 2
56. CARACAL LICEUL TEHNOLOGIC “MATEI BASARAB” CARACAL Scenariul 2
57. CARACAL LICEUL TEORETIC “IONIȚĂ ASAN” CARACAL Scenariul 2
58. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 4 CARACAL Scenariul 2
59. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 CARACAL Scenariul 2
60. CARACAL LICEUL TEORETIC “MIHAI VITEAZUL” CARACAL Scenariul 2
61. CARACAL ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE MAGHERU” CARACAL Scenariul 2
62. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “DUMBRAVA MINUNATA” CARACAL Scenariul 2
63. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 2 CARACAL Scenariul 2
64. CARACAL SCOALA GIMNAZIALA NR.3 CARACAL Scenariul 2
65. CARACAL ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE TITULESCU” CARACAL Scenariul 2
66. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 3 CARACAL Scenariul 2
67. CARACAL ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 CARACAL Scenariul 2
68. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 3 CARACAL Scenariul 2
69. CARACAL GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 4 CARACAL Scenariul 2
70. CĂLUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ CĂLUI Scenariul 1
71. CĂLUI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CALUI Scenariul 1
72. CÂRLOGANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÂRLOGANI Scenariul 2
73. CEZIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE MARINEANU” CEZIENI Scenariul 2
74. CEZIENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CEZIENI Scenariul 2
75. CILIENI LICEUL TEHNOLOGIC “ION POPESCU-CILIENI” CILIENI Scenariul 1
76. CILIENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CILIENI Scenariul 1
77. COLONEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AVIATOR ALEXANDRU ȘERBANESCU” COLONEȘTI Scenariul 1
78. COLONEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “MARIA TUDORACHE” MARUNTEI Scenariul 1
79. CORABIA LICEUL TEHNOLOGIC “DANUBIUS” CORABIA Scenariul 3
80. CORABIA LICEUL TEORETIC “ALEXANDRU IOAN CUZA” CORABIA Scenariul 3
81. CORABIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” CORABIA Scenariul 3
82. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CELEIU Scenariul 3
83. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 CORABIA Scenariul 3
84. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.4 CORABIA Scenariul 3
85. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 CORABIA Scenariul 3
86. CORABIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CELEIU” CORABIA Scenariul 3
87. CORABIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DUMITRU BUZDUN” CORABIA Scenariul 3
88. CORABIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VIRGIL MAZILESCU” CORABIA Scenariul 3
89. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “CORABIA PITICILOR” CORABIA Scenariul 3
90. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 3 CORABIA Scenariul 3
91. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “TUDOR VLADIMIRESCU” CORABIA Scenariul 3
92. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VARTOPU CORABIA Scenariul 3
93. CORABIA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “FLOARE DE TEI” CORABIA Scenariul 3
94. CORBU ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORBU Scenariul 1
95. CORBU SCOALA PRIMARA BUZESTI Scenariul 1
96. COTEANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION CONEA” COTEANA Scenariul 1
97. COTEANA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COTEANA Scenariul 1
98. CRÂMPOIA LICEUL TEHNOLOGIC CRÂMPOIA Scenariul 1
99. CRÂMPOIA SCOALA PRIMARA BUTA Scenariul 1
100. CRÂMPOIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRIMPOIA Scenariul 1
101. CUNGREA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUNGREA Scenariul 1
102. CUNGREA SCOALA PRIMARA OTESTII DE JOS Scenariul 1
103. CURTIȘOARA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CURTIȘOARA Scenariul 1
104. CURTIȘOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CURTISOARA Scenariul 1
105. CURTIȘOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBROTINET Scenariul 1
106. CURTIȘOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PROASPETI Scenariul 1
107. DĂNEASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ DĂNEASA Scenariul 2
108. DĂNEASA SCOALA GIMNAZIALA BERINDEI Scenariul 2
109. DĂNEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIOFLANU Scenariul 2
110. DĂNEASA SCOALA PRIMARA PESTRA Scenariul 2
111. DĂNEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZANOAGA Scenariul 2
112. DEVESELU ȘCOALA GIMNAZIALĂ DEVESELU Scenariul 1
113. DEVESELU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COMANCA Scenariul 1
114. DEVESELU GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT DEVESELU Scenariul 1
115. DOBREȚU ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DECEBAL” DOBREȚU Scenariul 1
116. DOBREȚU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “NICOLAE TRUTA” HOREZU Scenariul 1
117. DOBROSLOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBROSLOVENI Scenariul 1
118. DOBROSLOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBROSLOVENI Scenariul 1
119. DOBROSLOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POTOPINU Scenariul 1
120. DOBROSLOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RESCA Scenariul 1
121. DOBROSLOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ REȘCA Scenariul 1
122. DOBROTEASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBROTEASA Scenariul 1
123. DOBROTEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIMPU-MARE Scenariul 1
124. DOBRUN ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBRUN Scenariul 1
125. DOBRUN GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBRUN Scenariul 1
126. DOBRUN GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ROSIENII MARI Scenariul 1
127. DOBRUN ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROȘIENII MARI Scenariul 1
128. DOBRUN SCOALA PRIMARA ULMET Scenariul 1
129. DRĂGĂNEȘTI – OLT GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “DUMBRAVA MINUNATĂ” DRĂGANEȘTI OLT Scenariul 1
130. DRĂGĂNEȘTI – OLT GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT DRAGANESTI Scenariul 1
131. DRĂGĂNEȘTI – OLT LICEUL TEHNOLOGIC DRĂGĂNEȘTI-OLT Scenariul 1
132. DRĂGĂNEȘTI – OLT GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “ELENA FARAGO” DRAGANESTI-OLT Scenariul 1
133. DRĂGĂNEȘTI – OLT GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 DRAGANEST-OLT Scenariul 1
134. DRĂGĂNEȘTI – OLT ȘCOALA GIMNAZIALĂ COMANI DRAGANESTI-OLT Scenariul 1
135. DRĂGĂNEȘTI – OLT LICEUL TEORETIC “TUDOR VLADIMIRESCU” DRĂGĂNEȘTI-OLT Online
136. DRĂGHICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGHICENI Scenariul 1
137. DRĂGHICENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GROZAVESTI Scenariul 1
138. DRĂGHICENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LIICENI Scenariul 1
139. FĂGEȚELU ȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂGEȚELU Scenariul 1
140. FĂLCOIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂLCOIU Scenariul 1
141. FĂLCOIU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIOROIU Scenariul 1
142. FĂLCOIU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CHILII Scenariul 1
143. FĂLCOIU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FALCOIU Scenariul 1
144. FĂLCOIU SCOALA PRIMARA CHILII Scenariul 1
145. FĂRCAȘELE ȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂRCAȘELE Scenariul 1
146. FĂRCAȘELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FARCASELE Scenariul 1
147. FĂRCAȘELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FARCASU DE JOS Scenariul 1
148. FĂRCAȘELE SCOALA GIMNAZIALA FARCASU DE JOS Scenariul 1
149. FĂRCAȘELE SCOALA GIMNAZIALA HOTARANI Scenariul 1
150. GĂNEASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂNEASA Scenariul 1
151. GĂNEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DRANOVATU Scenariul 1
152. GĂNEASA SCOALA GIMNAZIALA DRANOVATU Scenariul 1
153. GĂNEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GANEASA Scenariul 1
154. GĂNEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IZVORU Scenariul 1
155. GĂVĂNEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂVĂNEȘTI Scenariul 2
156. GĂVĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BALEASA Scenariul 2
157. GĂVĂNEȘTI SCOALA PRIMARA BALEASA Scenariul 2
158. GĂVĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BROSTENI Scenariul 2
159. GĂVĂNEȘTI SCOALA PRIMARA BROSTENI Scenariul 2
160. GĂVĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GAVANESTI Scenariul 2
161. GÂRCOV ȘCOALA GIMNAZIALĂ GÂRCOV Scenariul 1
162. GÂRCOV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GIRCOV Scenariul 1
163. GÂRCOV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL URSA Scenariul 1
164. GHIMPEȚENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHIMPEȚENI Scenariul 1
165. GHIMPEȚENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GHIMPETENI Scenariul 1
166. GHIMPEȚENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GHIMPETENII NOI Scenariul 1
167. GIUVĂRĂȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ GIUVĂRĂȘTI Scenariul 2
168. GIUVĂRĂȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GIUVARASTI Scenariul 2
169. GOSTAVĂȚU ȘCOALA GIMNAZIALĂ GOSTAVĂȚU Scenariul 1
170. GOSTAVĂȚU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BREZUICA Scenariul 1
171. GOSTAVĂȚU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SLAVENI Scenariul 1
172. GOSTAVĂȚU SCOALA PRIMARA SLAVENI Scenariul 1
173. GRĂDINARI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “BUNA VESTIRE” GRĂDINARI Scenariul 2
174. GRĂDINARI ȘCOALA GIMNAZIALĂ GRĂDINARI Scenariul 2
175. GRĂDINILE ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NEDA MARINESCU” GRĂDINILE Scenariul 1
176. GRĂDINILE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GRADINILE Scenariul 1
177. GROJDIBODU ȘCOALA GIMNAZIALĂ GROJDIBODU Scenariul 1
178. GROJDIBODU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GROJDIBODU Scenariul 1
179. GROJDIBODU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HOTARU Scenariul 1
180. GURA PADINII ȘCOALA GIMNAZIALĂ GURA PADINII Scenariul 1
181. GURA PADINII GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GURA PADINII Scenariul 1
182. GURA PADINII GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SATU-NOU-GURA PADINII Scenariul 1
183. IANCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ADA UMBRA” IANCA Scenariul 1
184. IANCA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IANCA Scenariul 1
185. POTELU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POTELU Scenariul 1
186. POTELU ȘCOALA PRIMARĂ “GEORGE VISAN” POTELU Scenariul 1
187. IANCU JIANU LICEUL TEHNOLOGIC IANCU JIANU Scenariul 1
188. IANCU JIANU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBRICENI Scenariul 1
189. IANCU JIANU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IANCU JIANU Scenariul 1
190. IANCU JIANU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RUDARI Scenariul 1
191. IANCU JIANU ȘCOALA GIMNAZIALĂ IANCU JIANU Scenariul 1
192. ICOANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ICOANA Scenariul 2
193. ICOANA SCOALA PRIMARA FLORU Scenariul 2
194. ICOANA SCOALA PRIMARA URSOAIA Scenariul 2
195. IPOTEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI Scenariul 1
196. IPOTEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IPOTESTI Scenariul 1
197. IZBICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZBICENI Scenariul 1
198. IZBICENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IZBICENI Scenariul 1
199. IZVOARELE LICEUL TEHNOLOGIC IZVOARELE Scenariul 1
200. IZVOARELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ALIMANESTI Scenariul 1
201. IZVOARELE ȘCOALA GIMNAZIALĂ ALIMANESTI Scenariul 1
202. IZVOARELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IZVOARELE Scenariul 1
203. LELEASCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ LELEASCA Scenariul 1
204. LELEASCA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LELEASCA Scenariul 1
205. BOBICEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ LEOTEȘTI Scenariul 1
206. BOBICEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOBICESTI Scenariul 1
207. BOBICEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LEOTESTI Scenariul 1
208. VOINEASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRGĂRITEȘTI Scenariul 2
209. VOINEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RACOVITA Scenariul 2
210. VOINEASA SCOALA PRIMARA VOINEASA Scenariul 2
211. MĂRGINENI -SLOBOZIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE POPESCU” MĂRGINENI SLOBOZIA Scenariul 1
212. MĂRGINENI -SLOBOZIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CONSTANTINESTI Scenariul 1
213. MĂRGINENI -SLOBOZIA SCOALA PRIMARA JITARU Scenariul 1
214. MĂRGINENI -SLOBOZIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MARGINENI SLOBOZIA Scenariul 1
215. MĂRGINENI -SLOBOZIA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT SCORNICESTI Scenariul 1
216. MĂRUNȚEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRUNȚEI Scenariul 1
217. MĂRUNȚEI SCOALA GIMNAZIALA BALANESTI Scenariul 1
218. MIHĂEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHĂEȘTI Scenariul 1
219. MIHĂEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUSCA Scenariul 1
220. MIHĂEȘTI SCOALA PRIMARA BUSCA Scenariul 1
221. MIHĂEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MIHAESTI Scenariul 1
222. MILCOV ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILCOVU DIN DEAL Scenariul 1
223. MILCOV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MILCOV-DEAL Scenariul 1
224. MILCOV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ULMI Scenariul 1
225. MILCOV SCOALA PRIMARA ULMI/MILCOV Scenariul 1
226. MORUNGLAV ȘCOALA GIMNAZIALĂ MORUNGLAV Scenariul 2
227. MORUNGLAV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARASTI Scenariul 2
228. MORUNGLAV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MORUNESTI Scenariul 2
229. MORUNGLAV GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MORUNGLAV Scenariul 2
230. MOVILENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOVILENI Scenariul 1
231. MOVILENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BACEA Scenariul 1
232. MOVILENI SCOALA GIMNAZIALA BACEA Scenariul 1
233. MOVILENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOVILENI Scenariul 1
234. NICOLAE TITULESCU ȘCOALA GIMNAZIALĂ NICOLAE TITULESCU Scenariul 1
235. OBÎRȘIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ OBÎRȘIA Scenariul 2
236. OBÎRȘIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OBIRSIA Scenariul 2
237. OBÎRȘIA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OBIRSIA NOUA Scenariul 2
238. OBÎRȘIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ OBIRȘIA NOUĂ Scenariul 2
239. OBOGA ȘCOALA GIMNAZIALĂ OBOGA Scenariul 1
240. OBOGA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OBOGA Scenariul 1
241. OBOGA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OBOGA DE JOS Scenariul 1
242. OBOGA ȘCOALA PRIMARĂ OBOGA DE JOS Scenariul 1
243. OPORELU ȘCOALA GIMNAZIALĂ OPORELU Scenariul 1
244. OPORELU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OPORELU Scenariul 1
245. OPTAȘI – MĂGURA ȘCOALA GIMNAZIALĂ OPTAȘI-MĂGURA Scenariul 1
246. ORLEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ORLEA Scenariul 1
247. ORLEA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ORLEA Scenariul 1
248. OSICA DE JOS ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSICA DE JOS Scenariul 1
249. OSICA DE JOS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OSICA DE JOS Scenariul 1
250. OSICA DE SUS LICEUL TEORETIC “ION GH. ROȘCA” OSICA DE SUS Online
251. OSICA DE SUS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GRECI-OSICA DE SUS Scenariul 2
252. OSICA DE SUS ȘCOALA GIMNAZIALĂ GRECI-OSICA DE SUS Scenariul 2
253. OSICA DE SUS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OSICA DE SUS Scenariul 2
254. OSICA DE SUS ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSICA DE SUS Scenariul 2
255. OSICA DE SUS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VLADULENI Scenariul 2
256. PERIEȚI ȘCOALA GIMNAZIALĂ PERIEȚI Scenariul 1
257. PERIEȚI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MIERLESTII DE SUS Scenariul 1
258. PERIEȚI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PERIETI Scenariul 1
259. PERIEȚI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PERIETII DE SUS Scenariul 1
260. PIATRA – OLT ȘCOALA GIMNAZIALĂ PIATRA Scenariul 2
261. PIATRA – OLT GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIATRA Scenariul 2
262. PIATRA – OLT LICEUL TEHNOLOGIC PIATRA-OLT Scenariul 2
263. PIATRA – OLT GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BISTRITA Scenariul 2
264. PÂRȘCOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÂRȘCOVENI Scenariul 2
265. PÂRȘCOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OLARI Scenariul 2
266. PÂRȘCOVENI SCOALA GIMNAZIALA OLARI Scenariul 2
267. PÂRȘCOVENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIRSCOVENI Scenariul 2
268. PLEȘOIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLEȘOIU Scenariul 2
269. PLEȘOIU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PLESOIU Scenariul 2
270. POBORU ȘCOALA GIMNAZIALĂ POBORU Scenariul 1
271. POBORU SCOALA GIMNAZIALA CORNATELU Scenariul 1
272. POBORU SCOALA PRIMARA SEACA Scenariul 1
273. VERGULEASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ POGANU Scenariul 2
274. VERGULEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CUCUIETI Scenariul 2
275. VERGULEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DUMITRESTI Scenariul 2
276. VERGULEASA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POGANU Scenariul 2
277. POTCOAVA LICEUL “ȘTEFAN DIACONESCU” POTCOAVA Scenariul 2
278. POTCOAVA GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT POTCOAVA Scenariul 2
279. POTCOAVA SCOALA PRIMARA FALCOIENI Scenariul 2
280. POTCOAVA SCOALA GIMNAZIALA SINESTI Scenariul 2
281. PRISEACA ȘCOALA GIMNAZIALĂ PRISEACA Scenariul 1
282. PRISEACA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 PRISEACA Scenariul 1
283. RADOMIREȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ RADOMIREȘTI Scenariul 1
284. RADOMIREȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CALINESTI Scenariul 1
285. RADOMIREȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRACIUNEI Scenariul 1
286. RADOMIREȘTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL RADOMIREȘTI Scenariul 1
287. REDEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ REDEA Scenariul 1
288. REDEA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL REDEA Scenariul 1
289. ROTUNDA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDA Scenariul 1
290. ROTUNDA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 ROTUNDA Scenariul 1
291. RUSĂNEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ RUSĂNEȘTI Scenariul 1
292. RUSĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL JIENI Scenariul 1
293. RUSĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RUSANESTI Scenariul 1
294. RUSĂNEȘTI SCOALA PRIMARA RUSANESTI Scenariul 1
295. SÂMBUREȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ SÂMBUREȘTI Scenariul 1
296. SCĂRIȘOARA ȘCOALA GIMNAZIALĂ SCĂRIȘOARA Scenariul 1
297. SCĂRIȘOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PLAVICENI Scenariul 1
298. SCĂRIȘOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SCARISOARA Scenariul 1
299. SCHITU ȘCOALA GIMNAZIALĂ SCHITU Scenariul 2
300. SCHITU SCOALA PRIMARA CATANELE Scenariul 2
301. SCHITU GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GRECI-SCHITU Scenariul 2
302. SCHITU ȘCOALA GIMNAZIALĂ GRECI-SCHITU Scenariul 2
303. SCHITU SCOALA PRIMARA LISA Scenariul 2
304. SCORNICEȘTI LICEUL TEHNOLOGIC “CONSTANTIN BRÎNCOVEANU” SCORNICEȘTI Scenariul 1
305. SCORNICEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE COCULESCU” SCORNICEȘTI Scenariul 1
306. SCORNICEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ SEACA Scenariul 1
307. SCORNICEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SEACA Scenariul 1
308. SLATINA COLEGIUL NAȚIONAL “ION MINULESCU” SLATINA Scenariul 2
309. SLATINA COLEGIUL NAȚIONAL “RADU GRECEANU” SLATINA Scenariul 2
310. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “ION CREANGĂ” SLATINA Scenariul 2
311. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.3 SLATINA Scenariul 2
312. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “SPIRU VERGULESCU” SLATINA Scenariul 2
313. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 SLATINA Scenariul 2
314. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 10 SLATINA Scenariul 2
315. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 2 SLATINA Scenariul 2
316. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 3 SLATINA Scenariul 2
317. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 SLATINA Scenariul 2
318. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 4 SLATINA Scenariul 2
319. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 4 SLATINA Scenariul 2
320. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 5 SLATINA Scenariul 2
321. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.14 SLATINA Scenariul 2
322. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 5 SLATINA Scenariul 2
323. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIREASOV Scenariul 2
324. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 6 SLATINA Scenariul 2
325. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 9 SLATINA Scenariul 2
326. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SATU-NOU / SLATINA Scenariul 2
327. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 7 SLATINA Scenariul 2
328. SLATINA GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 8 SLATINA Scenariul 2
329. SLATINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR 13 SLATINA Scenariul 2
330. SLATINA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV Scenariul 2
331. SLATINA LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXE MARIN” SLATINA Scenariul 2
332. SLATINA LICEUL TEHNOLOGIC “P.S.AURELIAN” SLATINA Scenariul 2
333. SLATINA LICEUL TEHNOLOGIC “CAROL I” SLATINA Scenariul 2
334. SLATINA LICEUL TEHNOLOGIC METALURGIC SLATINA Scenariul 2
335. SLATINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE TITULESCU” SLATINA Scenariul 2
336. SLATINA SCOALA DE ARTA SLATINA Scenariul 2
337. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SLATINA Scenariul 2
338. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “EUGEN IONESCU” SLATINA Scenariul 2
339. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GEORGE POBORAN” SLATINA Scenariul 2
340. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ȘTEFAN PROTOPOPESCU” SLATINA Scenariul 2
341. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VLAICU VODĂ” SLATINA Scenariul 2
342. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SLATINA Scenariul 2
343. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 SLATINA Scenariul 2
344. SLATINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ”NICOLAE IORGA” SLATINA Scenariul 2
345. SLATINA ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SLATINA Scenariul 2
346. SLĂTIOARA ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLĂTIOARA Scenariul 3
347. SLĂTIOARA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SLATIOARA Scenariul 3
348. SPRÂNCENATA ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPRÂNCENATA Scenariul 1
349. SPRÂNCENATA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BIRSESTII DE SUS Scenariul 1
350. SPRÂNCENATA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FRUNZARU Scenariul 1
351. SPRÂNCENATA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 SPRÂNCENATA Scenariul 1
352. SPRÂNCENATA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 SPRÂNCENATA Scenariul 1
353. SPRÂNCENATA SCOALA PRIMARA NR. 2 SPRÂNCENATA Scenariul 1
354. SPRÂNCENATA SCOALA PRIMARA NR.1 SPRÂNCENATA Scenariul 1
355. STOENEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ STOENEȘTI Scenariul 1
356. STOENEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STOENESTI Scenariul 1
357. STOENEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ STOICĂNEȘTI Scenariul 1
358. STOICĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STOICANESTI Scenariul 1
359. STREJEȘTII DE JOS ȘCOALA GIMNAZIALĂ STREJEȘTII DE JOS Scenariul 1
360. STREJEȘTII DE JOS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STREJESTII DE JOS Scenariul 1
361. STREJEȘTII DE JOS GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STREJESTII DE SUS Scenariul 1
362. STREJEȘTII DE JOS ȘCOALA GIMNAZIALĂ STREJEȘTII DE SUS Scenariul 1
363. STUDINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ STUDINA Scenariul 1
364. STUDINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STUDINITA Scenariul 1
365. ȘERBĂNEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DUMITRU POPOVICI” ȘERBĂNEȘTI Scenariul 1
366. ȘERBĂNEȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SERBANESTII DE SUS Scenariul 1
367. ȘOPÂRLIȚA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘOPÂRLIȚA Scenariul 1
368. ȘTEFAN CEL MARE ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘTEFAN CEL MARE Scenariul 3
369. ȘTEFAN CEL MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IANCA NOUA Scenariul 3
370. ȘTEFAN CEL MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STEFAN CEL MARE Scenariul 3
371. TĂTULEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂTULEȘTI Scenariul 2
372. TESLUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ TESLUI Scenariul 2
373. TESLUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ COMANITA Scenariul 2
374. TIA-MARE ȘCOALA GIMNAZIALĂ “LEONIDA MARINEANU” TIA MARE Scenariul 2
375. TIA-MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOANCA Scenariul 2
376. TIA-MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POTLOGENI Scenariul 2
377. TOPANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPANA Scenariul 1
378. TOPANA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TOPANA Scenariul 1
379. TRAIAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ TRAIAN Scenariul 1
380. TRAIAN GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN Scenariul 1
381. TUFENI LICEUL TEHNOLOGIC TUFENI Scenariul 1
382. TUFENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ STOBORAȘTI Scenariul 1
383. TUFENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TUFENI Scenariul 1
384. URZICA ȘCOALA GIMNAZIALĂ URZICA Scenariul 1
385. URZICA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL URZICA Scenariul 1
386. VALEA MARE ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MARE Scenariul 1
387. VALEA MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RECEA Scenariul 1
388. VALEA MARE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TURIA Scenariul 1
389. VĂDASTRA ȘCOALA GIMNAZIALĂ VĂDASTRA Scenariul 1
390. VĂDĂSTRIȚA ȘCOALA GIMNAZIALĂ VĂDĂSTRIȚA Scenariul 1
391. VĂDĂSTRIȚA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SAT-NOU Scenariul 1
392. VĂDĂSTRIȚA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VADASTRITA Scenariul 1
393. VĂLENI LICEUL TEHNOLOGIC VĂLENI Scenariul 1
394. VĂLENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALENI Scenariul 1
395. VĂLENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALENI-OLARI Scenariul 1
396. VÂLCELE ȘCOALA GIMNAZIALĂ VÂLCELE Scenariul 1
397. VÂLCELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARCANESTI Scenariul 1
398. VÂLCELE SCOALA PRIMARA BARCANESTI Scenariul 1
399. VÂLCELE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VÂLCELE Scenariul 1
400. VIȘINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘINA Scenariul 1
401. VIȘINA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VISINA Scenariul 1
402. VIȘINA NOUĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘINA NOUĂ Scenariul 1
403. VIȘINA NOUĂ GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VISINA NOUA Scenariul 1
404. VITĂNEȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “FLORIAN DIȚULEASA” VITĂNEȘTI Scenariul 2
405. VITĂNEȘTI SCOALA PRIMARA BRANISTE Scenariul 2
406. VITOMIREȘTI LICEUL TEHNOLOGIC VITOMIREȘTI Scenariul 1
407. VITOMIREȘTI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DEJESTI Scenariul 1
408. VLĂDILA ȘCOALA GIMNAZIALĂ VLĂDILA Scenariul 2
409. VLĂDILA GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VLADILA CENTRU Scenariul 2
410. VULPENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ VULPENI Scenariul 1
411. VULPENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GROPSANI Scenariul 1
412. VULPENI GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VULPENI Scenariul 1
413. VULTUREȘTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ VULTUREȘTI Scenariul 1
414. VULTUREȘTI SCOALA PRIMARA DIENCI Scenariul 1
415. VULTUREȘTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VLANGARESTI Scenariul 1

 

Print Friendly, PDF & Email

ACTUAL

Şofer din Craiova, prins cu o viteză de peste 200 km/oră, pe un drum din Olt

Publicat

în

Un tânăr în vârstă de 31 de ani, din Craiova, a rămas fără permis pentru trei luni şi s-a ales şi cu o amendă după ce, vineri după-amiază, a fost depistat de aparatul radar conducând o maşină, pe drumul naţional DN 65, în zona oraşului Scorniceşti din Olt, cu o viteză de peste 200 de kilometri pe oră.

Potrivit IPJ, şoferul a fost înregistrat de aparatul radar TRUCAM cu viteza de 208 km/h, pe un sector de drum cu limita de 100 de km/h.

„Astfel, la ora 15.23, în afara localității Scornicești, a fost depistat un bărbat, de 31 de ani, din municipiul Craiova, județul Dolj, în timp ce conducea un autoturism, fiind Bărbatul a fost sancționat cu amendă contravențională în valoare de 1305 lei, fiindu-i reținut permisul de conducere pentru o perioadă de 90 de zile, ca măsură complementară”, transmite IPJ Olt.


Vineri, în doar două ore, au fost aplicate 36 de sancțiuni contravenționale, dintre care 28 pentru nerespectarea regimului de viteză, fiind reținute 12 permise de conducere, 9 pentru viteză (3 în afara localitătii) și 3 pentru depășire neregulamentară.

CITEŞTE ŞI: Ce a păţit un şofer din Slatina care a condus cu peste 100 de kilometri pe oră, pe o stradă din oraş

Print Friendly, PDF & Email
Mai multe știri

ACTUAL

Un bărbat din Dăneasa a murit înecat, în zona Barajului Drăgănești Olt

Publicat

în

Un bărbat în vârstă de 33 de ani, din Dăneasa, județul Olt, a murit înecat, vineri după-amiază, tragedia petrecându-se în zona Barajului Drăgănești Olt.  

Potrivit ISU Olt, bărbatul fusese scos din apă, de către aparținători, când pompierii au ajuns la fața locului, dar era în stare de inconștiență.

„La sosirea echipajelor, bărbatul, în vârstă de 33 de ani, din comuna Dăneasa, a fost găsită în stop cardio-respirator, fiind începute imediat manevrele de resuscitare. Echipajele medicale au executat manevre de resuscitare aproximativ o oră, fără rezultat favorabil, pacientul fiind declarat decedat de medicul SAJ”, au precizat reprezentanții ISU Olt.


CITEȘTE ȘI: VIDEO | TRAGEDIE în Gorj. Trei persoane, printre care un copil în vârstă de opt ani, s-au înecat în Motru

Print Friendly, PDF & Email
Mai multe știri

ACTUAL

A fost desemnat constructorul pentru tronsonul patru al Drumului Expres Craiova-Pitești

Publicat

în

Ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă, a anunțat, vineri, că a fost desemnată și firma care se va ocupa de tronsonul patru al Drumului Expres Craiova-Pitești, fiind vorba despre constructorul care lucrează deja pe loturile doi și trei. 

„Ziua de vineri aduce două vești bune pentru infrastructura rutieră: s-au anunțat câștigătorii pentru construcția lotului 4 al DX Craiova-Pitești și pentru proiectarea segmentului Brașov-Făgăraș al A3. Pe tronsonul lung de 31,8 km dintre Colonești și Pitești, vorbim despre un antreprenor român serios, care lucrează foarte bine și pe loturile 2 și 3 ale aceluiași proiect și care a fost desemnat câștigător deja de 2 ori pe acest sector. Să sperăm că a treia oară-i cu noroc și că licitația nu va mai fi contestată din nou”, a scris ministrul pe pagina de Facebook.

Acesta a anunțat că, din momentul semnării contractului, constructorul va avea la dispoziție 12 luni pentru proiectare și 24 pentru execuție, dar crede că lucrurile se vor derula mai rapid.

„Există mari șanse ca finalizarea lucrărilor să aibă loc mai repede de termenul contractual – mai ales că pe lotul 4 pot fi mobilizate resursele deja antamate de constructor pe loturile 2 și 3. Acestea vor fi gata anul acesta, respectiv în 2022 (împreună cu lotul 1)”, a mai spus Drulă.

Rezultatele așteptate ale proiectului sunt:

1 – construirea a 121,185 km de drum expres;

2 – crearea unei comunicații moderne între Craiova și Pitești, făcând astfel conexiunea cu autostrada București-Pitești și în viitor cu autostrada Pitești-Sibiu;

3 – îmbunătățirea fluxului de trafic pe DN65, în special prin deturnarea traficului de tranzit pe ruta expresă cu 2×2 benzi și, de asemenea reducerea traficului în orașe care în prezent sunt traversate de drumul național DN65.

4 – reducerea numărului de accidente prin crearea unui sistem de transport rutier mai sigur în comparație cu situația infrastructurii rutiere existente,care asigură legătura dintre Craiova – Pitești;

Prezentul proiect contribuie la atingerea principalului rezultat urmărit în promovarea investițiilor prevăzute în cadrul OS2.1.-reducerea timpului mediu de călătorie.

Valoarea totală a proiectului este de 5.511.537.531,93 lei și este finanțat prin Programul Operațional Infrastructura Mare 2014-2020 astfel: 75% contribuția Uniunii Europene din Fondul European de Dezvoltare Regională-3.510.498.252,58 lei, 25% contribuția proprie– 1.170.166.084,15 lei, restul de 830.873.195,20 lei reprezentând cheltuieli neeligibile inclusiv TVA.

CITEȘTE ȘI: Termenul de finalizare a Tronsonului 1 al Drumului Expres Craiova-Piteşti, amânat cu un an

Print Friendly, PDF & Email
Mai multe știri
Advertisement

Toate ştirile pe Facebook

Arhiva articole

Trending

Proiect co-finanțat din Programul Operațional Capital Uman 2014-2020
Finanțat prin Proiectul „Dezvoltare antreprenorială în sprijinul comunității din regiunea Sud-Vest Oltenia" (POCU/82/3/7/107279)
Copyright © 2021 JFK Media&More.